Boldog új évet!

2019.12.31.

"Neked, aki mindent elképzeltél, egészen a szeme színéig tényleg mindent, kivéve ezt.
Neked, aki ahhoz az újszülötthöz beszélsz, ott, a plexi-burok mögött.
Neked, akinek nincs olyan érzésed, hogy anyává lettél.
Neked, aki még meg-meg érinted a hasad, keresve azt a gömbölydedet, ami túl korán és túl gyorsan szűnt meg.
Neked, aki ingázol a város, vagy a megye másik végébe, vagy még messzebbre, hogy a kisbabáddal lehess.
Neked, aki azt kérdezed magadtól, mit tehetnél, hogy jobban legyen.
Neked, aki az aggodalom könnyeivel áztatod a párnádat.
Neked, aki annyira erős vagy, miközben olyan gyengének érzed magad.
Neked, aki már betéve tudod a gépek minden pittyenését, és aki számtalanszor hallottad, hogy:”örüljön minden pillanatnak”, „minden másodperc egy megnyert másodperc.”
Neked, aki magadba zárkózol, hogy ne halld többé az akárkik tanácsait és megjegyzéseit.
Neked, aki kergeted a grammokat, minden egyes grammot, amit a gyereked magára szed.
Neked, aki minden reggel, kővel a gyomrodban betelefonálsz a koraszülött intenzívre (a Pic-re).
Neked, aki várod a laboreredményeket/ az aznapi vizsgálati eredményt.
Neked, aki az orvos beleegyezésével végre kézbe veheted a gyereked.
Neked, aki tanulod, hogyan kell gondozni egy ennyire picit.
Neked, aki a fészkéből kiesett madárfiókának látod ezt az apróságot, neked, aki úgy érzed, nem haladtok, és hogy minden egyes előrelépés kettő visszalépéssel jár.
NEKED, aki ÉN voltam, nem is oly rég.
Kitartást nektek, akik ezeken a megpróbáltatásokon mentek keresztül.
Higgyetek a tenyérnyi babáitokban! Bízzatok abban, hogy ti vagytok a kisbabáitok legerősebb fegyvere.
NEKED! NEKTEK!! "

Boldog új évet!